COVID 19

COVID-19

The Liwan Hotel Covid-19 pandemi önlemlerini almak sureti ile değerli misafirlerine virüsten arınmış bir ortam hazırlamıştır.
Detaylı bilgileri aşağıda inceleyebilirsiniz.

COVİD-19 PANDEMİSİ NEDENİ İLE;

1.Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) Konaklama Sektörü için yayınlamış olduğu “Covid-19 Yönetimi için Operasyonel Hususlar” adlı yayını,

2.T.C. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun açıklamaları ve tavsiye kararları,

3.Yerel sağlık birimlerinin ve de sektör birliklerinin görüş ve önerilerinin yanısıra yeni birtakım standartlar ilave edilmiştir.

Yaşanan pandemi sürecinin hemen başında oluşturduğumuz Pandemi İzleme Kurulumuz,gündemi ve gelişmeleri devamlı takip etmektedir. Kurulumuzun gelişen yeni durumlara göre prosedür ve tespitleri ve önerileri ile uygulamalarda gereken revizeler de yapılmaktadır.

Ayrıca otelimizin içinde, hızlı ve sağlıklı iletişim sayesinde çabuk karar alınmaktadır.

Pandemi İzleme Kurulumuz Emine Pehlivan , Mehmet Gül, Selda Kargı, Çiğdem Koku .

Oluşturulan eylem planlarını uygulama ile görevli olacak personelimize Kurul üyelerimiz tarafından gerekli eğitimler verilmiştir ve yeni gelişmeler ile ilgili personelimiz en kısa zamanda bilgilendirilmektedir.

GENEL BİLGİLENDİRMELER

The Liwan Hotel ailesi olarak, sağlığınızı dün olduğu gibi bugünde
önemsiyoruz.
Tüm dünyanın tek yürek olduğu bu süreçte, Covid-19 Pandemisine ilişkin gelişmeleri yakından takip ettik, etmeye de devam ediyoruz.
Sizlere güvenli, sağlıklı, huzurlu, bir tatil sunabilmek önceliğimiz,

Bu sebeple ;
1.Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) Konaklama Sektörü için yayınlamış olduğu “Covid-19 Yönetimi için Operasyonel Hususlar” adlı yayınını
2. T.C. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun açıklamalarını referans alarak
3. Yerel sağlık birimlerinin ve de sektör birliklerinin görüş ve önerilerinin yanısıra yeni birtakım standartlar ilave edilmiştir

*Tüm iş süreçlerimizi tekrar gözden geçirdik,
*Risk değerlendirmelerimizi güncelledik
*Tüm hizmet basamaklarımızda hijyen,
* Sosyal mesafe,
*Maske kullanımı ve izolasyon kurallarını dikkate alarak prosedür ve talimatlarımızı revize ettik.

The Liwan Hotel ailesi olarak alınan önlemlerimizi ve yeniliklerimizi sizlerle paylaşmak isteriz.
Otelimizin bulunduğu lokasyon merkezidir ve tam teşekküllü sağlık kurumlarına olan ulaşımları çok kolaydır.
Olası vaka durumlarında eylem planlarımız hazırdır. Yapılan tüm işlem ve uygulamalar detaylı olarak kayıt altına alınmaktadır.

Siz değerli misafirlerimize sunduğumuz veya da üretimini yapmış olduğumuz tüm malzeme ve mamullerimiz güvenli tedarikçilerden satın
alınmakta ve gereken tüm kontrol ve dezenfeksiyon işlemlerinden sonra tesislerimize kabul edilmektedir.
Tesislerimizde depolanma ve saklanma koşulları ile üretim biçimleri son derece hijyenik ortamlarda yapılmaktadır.
Tüm bunlara ilave olarak Türkiye Cumhuriyeti yetkili otoriteleri tarafından belli kriterler kapsamında oluşturulmasına karar verilen ve dünyada bir ilk
olacak ve Turizm işletmelerine uluslararası kabul görmüş firmalar tarafından verilecek salgınlarla ilgili
Hijyen Sertifikasyon programına desteklerimiz sürmektedir.

Corona Virüs (Covid-19) salgınının insandan insana iletimi, enfekte olmuş bir kişiden solunum damlacıkları veya doğrudan temas yolu ile bulaşma
seklinde olmaktadır.

Bu nedenle konaklama tesislerinde ;

Misafir&Misafir,
Misafir&Çalışan ve
Çalışan&Çalışan

ilişkileri son derece önemlidir.

LİWAN Hotel olarak bu bilinç ile en hijyenik ve güvenli şekilde yeniden sizlerle buluşmak üzere.

DEZENFEKSİYON İŞLEMLERİ ve GENEL MEKANLAR HİJYEN VE TEMİZLİK KURALLARIMIZ

DEZENFEKSİYON İŞLEMLERİ

Tüm otelimizin Misafir Odaları, Restoranları, Barı,Genel Mekanları, Toplantı Salonu ve tüm diğer misafir alanları ile Mutfak Alanları, Personel Kullanım Alanları, ofisler ve depolarımız detaylı bir şekilde, etkileri bilinen malzeme ile dezenfekte edilmiştir.
Profesyonel ekipler tarafından yapılan dezenfeksiyon işlemlerine periyodik olarak devam edilmektedir.

GENEL MEKANLAR HİJYEN VE TEMİZLİK KURALLARIMIZ

*Otelimizde kimyasal temizlik Diversey ürünleri ile yapılmaktadır.

Diversey firması tüm personelimize düzenli aralıklar ile detaylı eğitimler vermektedirler. Bu nedenle temizlik esnasında uygun
dozda ve doğru kimyasalların kullanılması sağlanmaktadır.

*Her alan için uygun temizlik malzemesi ve farklı ekipmanlar ile sağlanmaktadır.

* Tüm genel alanlarda ve wc’ lerde, devamlı dokunulan yüzeyler, kapı kolları, tırabzanlar, asansörler, asansör butonları, lavabolar, bataryalar, pisuar ve klozetlerin temizliğine her zaman olduğu gibi büyük özen gösterilmektedir.

*Temizlik yapan personelimiz bu işlemlerini maske ve tek kullanımlık eldivenler ile yapmaktadır.

*Tüm genel mekânlarımızda, wc’ lerimizde ve ihtiyaç duyulan her noktada el dezenfeksiyon aparat ve üniteleri bulunmakta ve bunların takibi de titizlikle yapılmaktadır.

* Temizlik ve dezenfeksiyon aralıkları sıklaştırılarak hazırlanan detaylı kontrol listeleri vasıtası ile denetlenmektedir.

* Asansörümüzün kapasite kullanımları aynı anda, sadece bir ailenin üyeleri, aynı gruptan 4 kişi veya birbirini tanımayan maksimum 2 kişi binebilecek şekilde sınırlandırılmıştır.

* Tüm ortak kullanım alanları ve genel mekânlardaki oturma grupları güvenli fiziki mesafeler dikkate alınarak yeniden
düzenlenmiştir.

ÇALIŞANLAR İLE İLGİLİ KURALLAR

Siz değerli misafirlerimiz ile doğrudan veya dolaylı şekilde ilişkide olan ve aynı zamanda birbirleri ile temas halinde olduğunu bildiğimiz otel çalışanlarımızın hijyeni, onların sağlıklı kalmaları ve bu konuda bilinçlenmeleri, etkili bir genel hijyen uygulaması için en önemli faktörlerden birisidir. Bu konuda alınan önlem ve uygulamalarımız aşağıdadır;

* Çalışanlarımızın işe geliş ve gidişlerinde kullandıkları transfer araçlarında koruyucu maske takmak zorundadırlar ve fiziki mesafe kuralı uygulamaları konusunda bilgilendirilmişlerdir.

*Çalışanlarımız işbaşı yapmadan önce genel sağlık taramasından geçirilmekte ve dijital termometreler ile ateş ölçümleri yapılmaktadır.

* Ateşi yüksek ve hastalık ile ilgili bulgulara rastlanan personelimiz işbaşı yaptırılmamaktadır.

* Kendisini iyi hissetmeyen personelimize iş yerine gelmemeleri ve yapılacak işlemler konusunda talimat verilmiştir.

* Personel üniformaları sıklıkla değiştirilerek yıkanmakta ve personelimiz işbaşı yapmadan önce dezenfekte uygulamasından geçmektedirler.

* Her personelimiz hangi departmanda görev yaparsa yapsın ellerini dezenfekte etmekle beraber mutlaka her saatte bir ellerini kuralına göre yıkamak zorundadır.

* Kat hizmetleri, temizlik hizmetleri, yiyecek ve içecek üretim alanlarında ve bulaşıkhane gibi geri planda çalışan personelimiz maske ve tek kullanımlık eldiven takmak zorundadır.

*Personel ortak kullanım alanlarında pandemi ve hijyen konularında afişler, broşürler bulunmakta ve bu alanlarda güvenli fiziki mesafe kuralı uygulanmaktadır.

* Her çalışanımız, misafirlerimiz ile ve de kendi aralarındaki ilişkilerinde güvenli fiziki mesafe kuralını bilmekte ve uygulamaktadır. Misafir ile direk ilişkide bulunan çalışanlarımız gerektiğinde maske uygulaması yapmaktadırlar.

CHECK İN VE CHECK OUT İŞLEMLERİ

Siz değerli misafirlerimizin kolay ve hijyenik olarak güvenli bir ekilde otellerimize girişiniz ve çıkışınız ile alakalı bir takım ilave
önlemler alınmıştır.

* Bavullar ve diğer eşyalar, bu konuda gereken eğitimleri almış olan personelimiz tarafından dezenfekte edilmek sureti ile otelimize alınacak ve misafirlerimizin odalarına güvenli şekilde gönderilecektir.

* Giriş kapılarımızda bulunan ateş ölçer ile misafirlerimiz ateş ölçümünden geçirilecek ve olumsuz bir durum olması halinde KVKK kanunları gereğince bu durum sadece kendileri ile paylaşılarak eylem planlarımızda yazıldığı şekilde gerekenler yapılacaktır.

• Giriş işlemlerinin ardından işletmenin aldığı tedbirler ve uygulamalar hakkında misafir bilgilendirilmekte ve bu bilgiler otel içerisinde misafirin kolayca görebileceği yerlerde duyurulmaktadır.

( Görevli personelimiz uygulamakta olduğumuz önlem ve aldığımız tedbirleri genel olarak anlatacak, hoş geldin kolonyası ikram edilecek )

*Otelimize giriş ve çıkışlarda birikim olmamasını sağlayacak tüm tedbirler alınmış, güvenli mesafe aralıkları gösterilmiş ve beklemek gerektiğinde güvenli dinlenme alanları oluşturulmuştur.

* Kapı kartları misafirlerimiz otele giriş yapmadan önce hazırlanarak dezenfekte edilmiş halde güvenli şekilde verilecektir. Tüm giriş kayıt işlemleri güvenli fiziki mesafe göz önüne alınmak sureti ile gerçekleştirilecektir.

* Dileyen misafirlerimiz otelimize giriş yapmadan önce mail adresleri vasıtası ile tarafımızla irtibata geçmeleri halinde online check in şekli ile giriş işlemlerini daha güvenli şekilde yapabileceklerdir.

* Belli limitler dahilinde olmak üzere temassız POS Makinelerimiz kullanılacak ve bu makineler devamlı surette dezenfekte edilecektir.

* Check-in ve Check-out sırasında temas gerektirebilecek tüm işlemler mutlaka güvenli fiziki mesafe kuralı çerçevesinde ve usulüne uygun şekilde yapılacaktır.